Google+

Nordic Semiconductor


Kim jesteśmy?

Nordic Semiconductor jest norweską firmą projektującą i produkującą układy półprzewodnikowe dla nisko-energetycznych sieci bezprzewodowych. Sercem większości bezprzewodowych klawiatur i myszy dostępnych na rynku są układy scalone naszej firmy. Jesteśmy pionierem i światowym liderem rozwiązań technologii bezprzewodowych. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek układ scalony z radiem Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy) i rdzeniem ARM Cortex-M.

Centrum badań i rozwoju Nordic Semiconductor w Krakowie zostało otwarte w styczniu 2014 roku. Zajmuje się ono rozwijaniem oprogramowania oraz tworzeniem projektów referencyjnych dla najnowszych układów z rodziny nRF51. Od początku istnienia krakowskie biuro bardzo dynamicznie się rozwija.


PrelegenciRadosław Koppel – rozpoczął właśnie czwarty rok pracy jako starszy inżynier oprogramowania w krakowskim biurze. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w projektowaniu urządzeń elektromechanicznych i tworzeniu oprogramowania do systemów wbudowanych. Biorąc pod uwagę tworzenie artykułów dla magazynów elektronicznych z samego czasu pracy w branży mógłby już legalnie kupować alkochol w sklepie. Wcześniej pracował jako kontraktor w Delphi w Krakowie jako inżynier oprogramowania wbudowanego, O&S Computer Soft w Radzionkowie jako konstuktor i w firmie Technomex w Gliwicach jako inżynier serwisu. Między styczniem 2005 a sierpniem 2007, na łamach "Elektroniki dla Wszystkich" powodzeniem cieszył się utworzony przez niego cykl "Programowanie mikrokontrolerów w języku C". W sumie ponad 40 publikacji. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, stolarz amator. Aktualnie w wolnym czasie projektuje kuchnię.


Michał Grochala – pracuje jako starszy inżynier oprogramowania w krakowskim biurze. Poprzednio był zatrudniony w Energy Micro and Silicon Laboratories na tym samym stanowisku. Przed przystąpieniem do EM&SL, zajmował się oprogramowaniem sterowników odpowiadających za bezpieczeństwo w silnikach samolotowych w Rzeszowie. Ukończył studia magisterskie na kierunku Elektronika na krakowskim AGH.


Wojciech Bober - pracuje jako starszy inżynier oprogramowania w krakowskim biurze, gdzie jest liderem zespołu odpowiedzialnego za rozwój SDK dla protokołu Zigbee. Poprzednio pracował w Sastrion, gdzie był odpowiedzialny za rozwój modułów telemetrycznych GPRS oraz Proximetry, gdzie zajmował się rozwojem oprogramowania dla urządzeń WiMAX. W 2007 r. ukończył studia magisterskie na kierunku informatyka na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Cranfield University of Technology. W 2012 r. obronił doktorat z informatyki na University College Dublin w Irlandii.


Łukasz Duda - pracuje jako starszy inżynier oprogramowania w krakowskim biurze. Specjalizuje się w tematach związanych z IoT takimi jak 6LoWPAN, BLE, Thread. Ukończył studia magisterskie na kierunku Elektronika na krakowskim AGH. Po studiach brał udział w stażu w firmie Energy Micro (Silicon Labs). Od 2014 roku związany z firmą Nordic Semiconductor. Aktualnie prowadzi zespół odpowiedzialny za implementację i współtworzenie standardu Thread. W wolnych chwilach poświęca swój czas dla nowo narodzonego syna oraz dla siatkówki, gdzie dodatkowo prowadzi team Nordic w Biznes Lidze.


Krzysztof Loska - kieruje zespołem programistów odpowiedzialnych za implementację i testowanie protokołów sieciowych dla niskomocowych sieci bezprzewodowych. Centrum zainteresowania zespołu są sieci typu mesh oparte o protokół IPv6. Ukończył kierunki: Elektronika i Telekomunikacja oraz Inżynieria Oprogramowania, na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Całe zawodowe życie zajmuje się oprogramowaniem systemów wbudowanych. Pierwsze lata po studiach spędził na tworzeniu oprogramowania dla przenośnych analizatorów sieci telekomunikacyjnych. Następnie dołączył do firmy półprzewodnikowej Energy Micro (przejętej później przez Silicon Laboratories) gdzie współtworzył implementację protokołu radiowego IEEE 802.15.4. Pracownik krakowskiego biura Nordic Semiconductor od stycznia 2014. Początkowo członek zespopłu SDK zajmującego się tworzeniem sterowników. Następnie kierował zespołem odpowiedzialnym za tworzenie SDK dla protokołu radiowego ANT oraz rozwojem stosu NFC. Współtworzy i kieruje obecym zespołem od stycznia 2016.


Jakub Rzeszutko - pracuje jako starszy inżynier oprogramowania w krakowskim biurze, od ponad 10 lat związany z branżą systemów wbudowanych. Poprzednio pracował w Delphi, w Krakowie najpierw jako inżynier oprogramowania, następnie został kierownikiem projektów. Wcześniej pracował w A-STER S.C na stanowisku projektant elektronik. Równolegle zajmuje się realizacją zleceń z zakresu projektowania i programowania nietypowych urządzeń elektronicznych. Ukończył studia magisterskie na Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie następnie obronił doktorat z Elektrotechniki. W wolnych chwilach trenuje brazylijskie jiu jitsu.


Krzysztof Chruściński - pracuje jako starszy inżynier oprogramowania w krakowskim biurze od stycznia 2014. Wcześniej pracował w Energy Micro i Silicon Labs, gdzie zajomwał się implementacją protokołu radiowego IEEE 802.15.4 oraz w Motorola Solutions rozwijając algorytmy DSP dla standardu TETRA. Ukończył studia magisterskie na kierunku Elektronika na krakowskim AGH. W Nordic Semiconductor w ramach nRF5 SDK zajmuje się zagadnieniami związanymi ze sterownikami, aktualizacją oprogramowania i bibliotekami wspomającymi rozwój aplikacji. W wolnych chwilach buduje murek oporowy z piaskowca breńskiego.